Liposukcja
Najczęściej liposukcje wykonujemy w obrębie brzucha, talii, ramion, pośladków, ud, sutków (szczególnie u mężczyzn z ginekomastią) i podbródka. Najnowsze techniki połączone z jednoczesnym przeszczepem odessanego tłuszczu pozwalają nie tylko wyszczuplić operowaną okolicę, ale umożliwiają w pewnym stopniu kształtowanie sylwetki. W przypadkach zaawansowanej otyłości liposukcję kojarzymy z jednoczesną abdominoplastyką (chirurgiczną plastyką i redukcją powłok jamy brzusznej), a ginekomastię gruczołowo-tłuszczową łączymy z chirurgicznym usunięciem gruczołu.
Komfort i bezpieczeństwo pacjenta - to nasza misja, poznaj nas bliżej!
LIPO-LIFE to urządzenie najnowszej generacji pozwalające wykonać zabieg liposukcji techniką klasyczną, laserową lub laserową ze wspomaganiem mechanicznym. Zastosowanie najnowocześniejszego lasera z falą o długości 1460 nm pozwala na bezpieczne rozdrabnianie tłuszczu bez urazu termicznego (tłuszcz można wykorzystać do jednoczesnego przeszczepu), a także dodatkowo obkurcza nadmiernie rozciągniętą skórę w miejscach operowanych.
Różnorodne i wyrafinowane instrumentarium pozwala na odsysanie tłuszczu w różnych okolicach ciała. Choć kosztowne, ale jednorazowe zestawy do liposukcji zapewniają bezpieczeństwo bakteriologiczne minimalizując niebezpieczeństwo wszczepienia chorób krwiopochodnych.
Zobacz animację komputerową liposukcji z zabiegu LIPO-LIFE.
Zobacz film z zabiegu liposukcji w Prywatnym Centrum Chirurgii.
-
Czym jest zabieg liposukcji
Zabieg liposukcji można przeprowadzić samodzielnie lub może być też połączony z innymi procedurami medycznymi z zakresu chirurgii plastycznej. Wykonujemy liposukcję:
- ud
- bioder i pośladków
- brzucha i talii
- ramion
- klatki piersiowej
- podbródka i szyiPodczas zabiegu otrzymasz odpowiednie leki, które będą zależne od konkretnej sytuacji. Może to być znieczulenie miejscowe, sedacja dożylna lub znieczulenie ogólne (tzw. narkoza). Lekarz zadecyduje co będzie w Twoim przypadku najlepsze.
-
Zalecenia przed zabiegiem
Konsultacja z lekarzem o przebytych chorobach, przyjmowanych lekach oraz suplementach diety.
Należy wykonać morfologię krwi, ocenę układu krzepnięcia krwi, poziom glukozy i ogólne badanie moczu.
Na kilka dni przed zabiegiem należy wstrzymać się od palenia papierosów i picia alkoholu.
Prowadzenie aktywnego trybu życia, regularne ćwiczenia i zdrowe odżywianie.
Zaprzestanie spożywania leków, które mogą zwiększyć krwawienie (aspiryny, ibuprofenu, diklofenaku oraz innych leków NLZP (niesteroidowe leki przeciwzapalne), kwasów OMEGA-3, wit. E.
-
Zalecenia po zabiegu
Po zabiegu należy przyjmować leki przepisane dla pacjenta zgodnie z zaleceniami lekarza.
Niezbędne będą różnego rodzaju opatrunki elastyczne, gorsety i okresowa opieka lekarza.
Czasami może być konieczne założenie tzw. sączków, aby kontrolować stan ewentualnych krwawień lub innych płynów ustrojowych.
Czas potrzebny do osiągnięcia pełnej kondycji to okres od kilku dni do 2 tygodni, natomiast efekt końcowy widoczny jest po 6 miesiącach.
Przez 3 miesiące od zabiegu należy unikać słońca i solarium, gdyż siniaki mogą przybrać postać brunatnych przebarwień.
Metamorfozy pacjentów
Przesuń suwakiem na boki aby zobaczyć pełną metamorfozę.